Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Co wybrać, tani sprzęt wędkarski czy drogi?
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 12
TEMAT: Co wybrać, tani sprzęt wędkarski czy drogi?
Co wybrać, tani sprzęt wędkarski czy drogi? 3 lat(a), 7 mies. temu  
.
kowson77
góró
graphgraph
Punkty: 0
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/03/16 00:06 Przez kowson77.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Gdzie tanio kupić sprzęt wędkarski? 3 lat(a), 7 mies. temu  
Witam nie zgadzam się że by wędkować trzeba kupować drogi sprzęt można wędkować i czerpać z tego przyjemność tańszymi asesoriami wędkarskimi jak wędki ,kołowrotki,haczyki itd ci co zajmują się sprzedażą w sklepach wiedza
że płaci się za nazwę firmy i naklejki na sprzęcie wędki takie same z tych samych materiałów można kopic już o polowe tajnej to samo dotyczy kołowrotków i innego sprzętu nie dajcie sobie wmówić że złapiecie więcej ryb na drogi sprzęt dla ryby nie ważne czy łapiesz na sprzęt za kilka tysięcy czy za kilkadziesiąt zł liczy się nasza wiedza gdzie szukać rybki i na co ja łowić pozdrawiam .
czarny
kopacz robali
graphgraph
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

czarny napisał:
Witam nie zgadzam się że by wędkować trzeba kupować drogi sprzęt można wędkować i czerpać z tego przyjemność tańszymi asesoriami wędkarskimi jak wędki ,kołowrotki,haczyki itd ci co zajmują się sprzedażą w sklepach wiedza
że płaci się za nazwę firmy i naklejki na sprzęcie wędki takie same z tych samych materiałów można kopic już o polowe tajnej to samo dotyczy kołowrotków i innego sprzętu nie dajcie sobie wmówić że złapiecie więcej ryb na drogi sprzęt dla ryby nie ważne czy łapiesz na sprzęt za kilka tysięcy czy za kilkadziesiąt zł liczy się nasza wiedza gdzie szukać rybki i na co ja łowić pozdrawiam .

Witaj Kolego,

Nikt nie napisał że do wędkarstwa potrzebny jest drogi sprzęt. Wnioskując ze stylu wypowiedzi domyślam się że jesteś młodym adeptem sztuki wędkarskiej, cieszę się że wiesz na czym polega wędkarstwo. Jeżeli chodzi o sam sprzęt to z czasem zmienisz zdanie. Można jeździć małym fiatem, można też być właścicielem BMW. Wszystko zależy od zasobu portfela. Jedno z podstawowych praw rynku kształtuje tak zwany efekt Weblena Snoba - im więcej możesz przeznaczyć pieniędzy tym bardziej ekskluzywnego towaru poszukujesz. Stąd właśnie pojęcie snobizmu w ekonomi. Nie zgodzę się z Tobą Kolego że kupisz o połowę taniej kołowrotek klasy Daiwa Emblem, Fuego czy Stella podobnie z wędziskami z górnej półki. To nie jest tylko naklejka, to nie nazwa firmy - to renoma, odpowiednie materiały, dbałość o wykonanie i JAKOŚĆ. Z czasem zauważysz różnicę.

Pozdrawiam.
Karol
Punkty:
graphgraph

Tanie nie zawsze znaczy dobre. W dobie gdzie Świat zalewa chińszczyzna to co tanie jest na ogół prawie jednorazowe. Ogónie rzecz biorąc lepiej dołożyć kilka złoty i kupić sprzęt znanej firmy.W myśl powiedzenia, że jestem za biedny,żeby kupić tanio. Bo wówczas wydajemy dwa razy tyle pieniędzy!
Longin
góró
graphgraph
Punkty: 271
graphgraph

Witam.
Nie jestem nowicjuszem, wędkuję od 27 lat. Wędkuje na dosyć tanim sprzęcie i jeśli uważasz że więcej złapiesz ryb na kołowrotek firmy Daiwa itp niż na tańszego Kongera czy też Goldena to chyba prowadzisz sklep wędkarski z sprzętem z wyższej półki. Porównujesz Fiata i BMW to tez wspomnij ile kosztuje naprawa i części jeśli się zepsuje. Pewnie że zależy to od zasobności portfela. Wędkowanie nie polega na machaniu drogim sprzętem, tylko na efektach i złowieniu jakaś rybki. Nie szpanować jak autem BMW .Pozdrawiam.
czarny
kopacz robali
graphgraph
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2012/12/27 02:11 Przez spines21.

czarny napisał:
Witam nie jestem nowicjuszem wędkuję od 27 lat wędkuje na dosyć tanim sprzęcie i jeśli uważasz że więcej złapiesz ryb na kołowrotek firmy Dajwa itp niż na tańszego Kongera czy też Goldena to chyba prowadzisz sklep wędkarski z sprzętem z wyższej pułki porównujesz Fiata i BMW to tez wspomnij ile kosztuje naprawa tej samej części jeśli się zepsuje, pewnie że zależy to od zasobności portfela wędkowanie nie polega machaniu drogim sprzętem tylko mieć jakieś efekty złapać jakaś rybkę nie szpanować jak autem BMW .Pozdrawiam.

Jeśli faktycznie wędkujesz od 27 lat prosze bardzo popracuj również nad składnią swojej wypowiedzi tak by była bardziej czytelna.

Proponuję również byś czytał ze zrozumieniem to co piszą inni.

Nikt nie twierdzi że złapie więcej ryb na markowy sprzęt niż na badziew kupiony za 5 złotych na targu chyba że będzie wiedział jak użyć tego sprzętu, znał realia danej wody. Zapewniam Cię również Kolego że prędzej odpadnie korbka w Twoim tanim kołowrotku niż w Longinowej Daiwie Exist czy moim FUEGO. Markowy sprzęt w większości przypadków daje gwarancję bezawaryjnej pracy przez kilka lat. Napisałem że można jeździć maluchem można też BMW. Moja wypowiedź w żaden sposób nie neguje ani nie deklasuje umiejętności i kunsztu wędkarskiego kolegów posługujących się tańszym sprzętem. Powtórzę jednak raz jeszcze: mylisz się myśląc iż drogi sprzęt to tylko naklejka z logo firmy na kołowrotku czy wędce... prościej się wyjaśnić chyba nie da. Proponuję na tym etapie zakończyć dyskusję i nie offtopować tego ciekawego wątku. Czekam Kolego Czarny na relację z Twoich połowów ewentualnie prezentację Twoich doświadczeń w połowach.
Karol
Punkty:
graphgraph

Ostatnio zmieniany: 2011/03/15 15:43 Przez .

Łowienie drogim sprzętem czy też samo jego kupowanie nie oznacza od razu że ktoś jest lepszy a ktoś gorszy, a jedynie daje możliwość tym których na to stać delektowania się z przyjemności łowienia sprzętem który tak naprawdę jest już dopracowany prawie w każdym calu.
Czytając poprzednie wypowiedzi odnoszę wrażenie że kolega CZARNY cierpi na jakiś kompleks a idealnie pasuje mi tu powiedzeni mojej kochanej żony "każdy sądzi według siebie" zatem czy jeżeli kogoś stać to znaczy że nie wolno mu kupić droższego i zarazem lepszego sprzętu bo inny kolega o skromniejszym portfelu może poczuć się urażony?
A co do wymiany część o której wspomniałeś kolego CZARNY to powiem tak jeśli stać mnie na mercedesa to i stać mnie na serwis więc czym Ty się akurat przejmujesz?
Myślę że powinieneś zapoznać się z zasadami tu panującymi i nim zaczniesz wypisywać kolejne bzdury to pamiętaj następne stare przysłowie "kto wiatr sieje to burze zbiera"
Garbus
moczykij
graphgraph
graphgraph
Pozdrawiam
GARBUS
garbus-fishing.pl/

Kol. Czarny - jeśli wędkujesz 27 lat to z prostej matematyki wychodzi ze jesteś dorosły. Dla mnie dorosły to człowiek, który prócz wykształcenia w szkołach nabrał już jakiegoś życiowego doświadczenia i obycia. Dlatego witam Cię bardzo serdecznie ale jednocześnie smutno mi (i pewnie nie tylko mi), że przychodząc do naszego portalu nie przywitałeś się tutaj:
www.wedkarstwotv.pl/forum/11- jeste-nowy/ ...mit=12&start=660
, nie napisałeś paru słów o sobie czy też nie uzupełniłeś profilu.
A jeśli chodzi o sprzęt wędkarski to rybom to obojętnie czy zjedzą robala wędkarzowi z ruskim teleskopem i kołowrotkiem Golden z bazaru. Rybom to obojętnie czy zaatakują błystkę prowadzoną na tym samym sprzęcie. Ale wędkarzowi nie jest obojętne czy pęknie mu tania żyłka czy plecionka, na opakowaniu której napisano cuda o jej wytrzymałości. Wędkarzowi nie jest obojętne że pękła lub wyprostowała się tania kotwica, w którą uzbrojona była jego błystka z bazaru. Wędkarzowi nie jest obojętne że w kołowrotku Golden z 4 łożyskami przy prowadzeniu woblera pod prąd coś wewnątrz stuka i że w czasie holu ryby zatarł się hamulec, przez co pękła żyłka i ryba życia odpłynęła z przynętą w pysku. Wędkarzowi nie jest obojętne że na 20 cm okoniu, przy żyłce 0,16 i popuszczonym hamulcu pękła tania wklejanka i to zdarzyło się po raz drugi mimo wymiany całego górnego elementu. Mi to nie jest obojętne i jeśli mam kasę to kupuję sprzęt średniej klasy a jak nie mam kasy to poczekam aż uzbieram. A jeśli Tobie to jest obojętne to nikt nie broni Ci kupować Goldenów czy innej taniej masówki dla wędkarzy którzy łowią 5 dni w roku na urlopie. W moim i nie tylko moim wędkarstwie taki sprzęt jest za słaby i starczy na tydzień. Jeśli nie wierzysz to na przełomie maja i czerwca przyjedź ze swoim Goldenem na belony. Jeśli wytrzyma hol 5 belon stawiam Ci flaszkę. Ale ostrzegam widziałem już kilka takich kołowrotków którym pękały korbki lub zmieliły się zębatki na drugiej lub trzeciej belonie. Dlatego jak widzę ze ktoś wybiera się z czymś takim na morski spinning, to wkładam do pokrowca dodatkową zapasową wędkę.
okonhel
Moderator
graph
Punkty: 603
graphgraph
CRET, BAŁT

Raz w życiu przed kilkudziesięciu laty kupiłem bardzo ładny wizualnie i bardzo tani chiński teleskop. Był na prawdę piękny.Użyłem go raz. Pierwszy i ostatni! Przy pierwszym zarzuceniu lekkiego zestawu spławikowego, poleciało wszystko do jeziora. W ręce został mi dolnik z kołowrotkiem który trzymałem w ręce! Nigdy więcej niczego takiego nie kupiłem i nie kupię! !
Longin
góró
graphgraph
Punkty: 271
graphgraph

Jeśli chodzi o mnie nie mam żadnych kompleksów ponowie tylko wyraziłem opinie że można wędkować i czerpać przyjemność z tego ,nie kupując kołowrotków za 500 bądź więcej to samo tyczy się sprzętu pozostałego wątek gdzie kopic tanio sprzęt wędkarski na allegro widzę ze tu są sami bogaci nawet mogę dostać coś za darmo no no .Napisałem wyrżnie że kołowrotki i wędki i inne akcesoria można kupić o polowe tajnej z tych samych materiałów bądź podobnych innych firm jeśli uważasz Kongera za chińszczyznę to tylko twoja opina i ja przyjmuje Golden tez na dobre kołowrotki nie powiedziałem ze te z targu po 20 zeta nie wiem co takiego wywołało takie zainteresowanie i wielkie oburzenie tym co napisałem nie tolerujecie innych opinij tylko zachwalacie siebie po co mi morski sprzęt na rzekę nie wybieram się na rekiny .Fakt że się nie przywitałem lecz życzę wszystkim dobrej nocy.I przepraszam że wyraziłem tu swoja skromną opinie jeśli kogoś nią uraziłem to przepraszam tutaj jak w polityce jeśli się nie zgadzasz to do was nie należy szkoda .
czarny
kopacz robali
graphgraph
graphgraph

Kol. Czarny.
Jeśli ktoś pisze że tani bazarowy kołowrotek np: typu Golden jest z tych samych materiałów co sporo droższe firmowe kołowrotki i różni się tylko nalepką czy kolorem to nie dziwię się że został potraktowany mniej lub bardziej niepoważnie. Oczywiście ryby można łowić na sprzęt drogi i tani ale nie pisz że ten sprzęt niczym się nie różni prócz wyglądu zewnętrznego. Na tym portalu nie ma samych "bogaczy" - są ludzie o różnej zamożności ale Ci którzy się wypowiedzieli kupują w myśl zasady że nie stać nas na najtańszy sprzęt.
Napisałeś że po co Ci morski sprzęt na rzekę skoro nie wybierasz się na rekiny. Ale rzeka (jej nurt) w czasie spinningowania weryfikuje szybko bazarowe sprzęty, chyba ze ktoś łowi bolonką na przepływankę - wtedy mu posłuży dłużej. Pomyśl że nie wszyscy łowią na spławik i lekkie zestawy. Łowienie belon na spinning podałem tylko jako przykład ile wytrzymują tanie kołowrotki w starciu z silną (ale bardzo lekką )rybą. Skoro tanie kołowrotki wytrzymują 2-3 holi ryb, które nie mają więcej jak kilogram (zazwyczaj 0,5-0,7 a czasem 0,8 kg) to ile musiałbym ich zabrać na łódkę by starczyło mi ich na 3-5 godzin wędkowania? A ile musiałbym zabrać na szczupaki? A ile musiałbym zabrać na trocie? Jedna torbę kołowrotków, dwie torby? Wolę zabrać jeden, który wytrzyma kilka sezonów i wcale niedrogi bo np: Shimano Catana 4000FA kosztuje ok. 120 zł, sprawdził mi się na belonach, sprawdził się na trociach czy do jerkowania na szczupakach. Pożyczałem go też ojcu oraz starszemu synowi nawet na dorsze. Mam go 4 sezony. Ile w tym czasie i za jaką kwotę zużyłbym Goldenów? 20 szt. za 800 zł łącznie, 40 szt. za 1600 zł? Nie stać mnie, bogaty nie jestem, mam rodzinę na utrzymaniu - wybieram 2xShimano Catana za 240 zł łącznie i po tych 4 sezonach, posłużą mi co najmniej przez 2 następne na które musiałbym dokupić jeszcze z 10 Goldenów za 400 zł. Razem przez okres użytkowania 2 szt, Shimano Catana wydałbym 2000 zł na Goldeny. Jak chcesz to kupuj je dalej - Twoja sprawa na co łowisz, może wędkujesz raz na kwartał lub nie spinningujesz, łowisz płotki czy krąpie, nie holujesz karpi czy szczupaków. Ale jest tutaj wielu spinningistów czy wędkarzy potrzebujących solidnego sprzętu (za rozsądną cenę) a przede wszystkim użytkujących go często lub bardzo często bo wędkarstwo jest ich pasją. Pozwolisz że wybierzemy sprzęt ze średniej półki i nie damy się skusić na slogany z niektórych aukcji "Allegro" i nie kupimy kołowrotków, które nie mają nawet gwarancji....
Pozdrawiam i życzę wędkarskich sukcesów.
okonhel
Moderator
graph
graphgraph
CRET, BAŁT

czarny napisał:

Nie mam nic do bazarowego sprzętu sam kiedyś nim łowiłem. Niestety jestem psujem, dodatkowo z czasem zacząłem używać ciężkich zestawów (łowienie karpi, sumów, brzan lub sandaczy weryfikuje wytrzymałość kołowrotków i wędzisk). Bazarowy kręcioł potrafiłem zarżnąć podczas paru wyjść. Taniej wychodzi zainwestować w dobry sprzęt, posłuży na lata.

Za to kije i kołowrotki do lekkiego łowienia na spławik mam z pułki "taniocha" i wcale się tego nie wstydzę, po prostu lepsze są mi nie potrzebne.

Myślę, że chyba wypadałoby wrócić do sedna tematu.
kowson77
góró
graphgraph
graphgraph

To żeby wrócić do tematu głównego....
Oferta dla mieszkańców Trójmiasta i okolic. Jeśli ktoś chce kupić tani sprzęt wędkarski to znajdzie go w hurtowni Mixer. Do cen na metkach należy doliczyć 40% chyba że ma się działalność handlową ale detal i tak się opłaca. Zaznaczam że jest to z grubsza sprzęt "bazarowy" ale można kupić niedrogo przynęty, np: pilkery, woblery czy wahadówki, niedrogie torby lub pokrowce wędkarskie, krzesełka, żyłki i plecionki (nazw firm nie znam) i wiele innych rzeczy. Są też kołowrotki, wędki (w tym węglowe), świdry do lodu, wodery czy spodniobuty a także kamizelki ratunkowe. Oczywiście nie liczcie na jakąś gwarancję na kołowrotek czy wędkę albo super jakość ale za to można kupić torbę wędkarską na ramię za 15 zł....
Poza sprzętem wędkarskim jest tam także sprzęt AGD, pamiątki i inne drobiazgi.
okonhel
Moderator
graph
graphgraph
CRET, BAŁT

Szanowny kolego wyraziłem tu tylko swoja opinie może Golgen nie był tu najlepszym porównaniem tak mam 1 Goldena służy mi 4 sezon podałem tez Kongera dobry sprzęt może być Jorka też nie drogo można kupić i nikogo nie namawiam na kupno tych produktów to tylko moje zdanie ,nie łapie tylko płotek ,lecz naprawdę jest wiele dobrych firm i z dobrym sprzętem lecz nie rozwijam tego tematu bo zostanę zlinczowany jeszcze miłej nocy.
czarny
kopacz robali
graphgraph
graphgraph

czarny napisał:
Jeśli chodzi o mnie nie mam żadnych kompleksów ponowie tylko wyraziłem opinie że można wędkować i czerpać przyjemność z tego ,nie kupując kołowrotków za 500 bądź więcej to samo tyczy się sprzętu pozostałego wątek gdzie kopic tanio sprzęt wędkarski na allegro widzę ze tu są sami bogaci nawet mogę dostać coś za darmo no no .Napisałem wyrżnie że kołowrotki i wędki i inne akcesoria można kupić o polowe tajnej z tych samych materiałów bądź podobnych innych firm jeśli uważasz Kongera za chińszczyznę to tylko twoja opina i ja przyjmuje Golden tez na dobre kołowrotki nie powiedziałem ze te z targu po 20 zeta nie wiem co takiego wywołało takie zainteresowanie i wielkie oburzenie tym co napisałem nie tolerujecie innych opinij tylko zachwalacie siebie po co mi morski sprzęt na rzekę nie wybieram się na rekiny .Fakt że się nie przywitałem lecz życzę wszystkim dobrej nocy.I przepraszam że wyraziłem tu swoja skromną opinie jeśli kogoś nią uraziłem to przepraszam tutaj jak w polityce jeśli się nie zgadzasz to do was nie należy szkoda .

Czarny żeby nie ciągnąć tej nijakiej dysputy w nieskończoność to odpowiem dosłownie na Twojego posta:
Piszesz że można wędkować nie kupując kołowrotków za 500 bądź więcej (jak kupuje po 300) i dlatego zapraszam na całodzienną trocie lub sandacze ty ze swoim bazarowym sprzętem ja ze swoim snobistycznym zobaczymy kto jak sobie da radę.
Wywołujesz do tablicy Kongera więc powiem Ci że to niestety już nie ta sama firma co jeszcze kilka ładnych lat temu, chyba nie wytrzymała ciśnienia rynkowego - jeżeli wiesz o czym mówię.
Jeżeli chodzi o tolerowanie opinii to jak wczytasz się w większość wątków na tym forum to takiego poziomu tolerancji nie znajdziesz na żadnym forum, a nie trawimy i nie tolerujemy pieniactwa i głupoty co też da się zauważyć tu i ówdzie.
A tak zupełnie na koniec to zaproponuję abyś zwracał uwagę na to jak piszesz bo niestety z gramatyką i ortografią masz wielki problem a wszystko wskazuje że wiek już masz słuszny zatem wstydzić się trzeba, bo czyta się to strasznie.
Garbus
moczykij
graphgraph
graphgraph
Pozdrawiam
GARBUS
garbus-fishing.pl/

O:Co wybrać, tani sprzęt wędkarski czy drogi? 3 lat(a), 7 mies. temu  
Kolego Czarny,

nie wierzę że masz 27 lat doświadczenia... coś mi tutaj pachnie niejakim Panem Męczybułą i jego "nową" odsłoną na tym portalu...

jak dla mnie możesz sobie łowić leszczyną z ruską katiuszką - Twój cyrk i Twoje małpy ale że wśród nas są młodzi adepci sztuki wędkarskiej nie zamierzam się patrzeć na Twoje mniej lub bardziej zrozumiałe maile. Ani tym bardziej na teorię że Twoja bazarowa DAIWA czy GOLDEN ??? (WTF???) to to samo co kupiłem za ciężkie pieniądze gdzieś na świecie. Być może nie wiesz ale 300 - 500 złotych polskich kosztuje szpula do dobrego kołowrotka (EMBLEM) około 1000 PLN do Saltigi. Wiesz czemu tak jest? Bo Jacek Okonhel czy Garbus wydadzą ostatnie oszczędności BO TO ICH PASJA! Bo dla nich WĘDKARSTWO to nie walonki i kufajka (jak łowisz 27 lat wiesz o czy mówię)to klasa o której tutaj dyskutujemy - z której się wspólnie cieszymy... Wiem ile trudu kosztowało mnie zdobycie pierwszego markowego sprzętu - kupiłem go za 3 pensje w Warszawie na placu Unii Lubelskiej (przy Megasamie) Wiesz jaka to była radość że mam coś cennego??? Mogłem sobie za to sprawić 15 GOLDENÓW i 30 wędek. Nie mąć więc Kolego Czarny młodym osobom na tym portalu - niech solidnie zbierają pieniądze na coraz lepszy sprzęt zamiast iść na łatwiznę lub topić kasę na używki...
Karol
Punkty:
graphgraph

Ostatnio zmieniany: 2011/03/16 00:07 Przez kowson77.

Prawda jest taka, że tanie kupisz - psom wyrzucisz. Chytry traci dwa razy.
Ale też nie popadajmy w skrajności.
Przerabiałem wędki i kołowrotki z targu. Są ok, pod warunkiem, że wędkujemy raz czy dwa razy do roku. Latające, poharatane przelotki, które targają żyłkę. Klekoczące, kołowrotki - które słychać jak zawory w polonezie, głośno i niepotrzebnie - z zacinającymi się hamulcami i kabłąkami.
Jeżeli spędzamy nad wodą większość swojego wolnego czasu to takie rozwiązanie nie zda egzaminu.
Z drugiej strony ważnym jest, aby dobrać sprzęt do swoich upodobań, umiejętności i możliwości finansowych.
Nikt mi nie powie, że wędkarz wyposażony w najnowsze zdobycze techniki, łowiący coś od czasu do czasu jest LEPSZY od wędkarza używającego sprzętu z półki średniej czy też ekonomicznej.
Można kupić rod pod Foxa za 1300zł, wędki z pracowni, kołowrotki z Japonii i łowić zarybieniowe mulaki w żabioku - więcej sprzętu niż talentu.
Ale można iść do sklepu, wybrać coś ciekawego, bez konieczności brania kredytu i się realizować.
Nie lubię wytykania palcami, przypomina mi to gimnazjum. "Patrzcie, on ma buty bez łyżwy najki, jak on może w tym chodzić".
Najważniejsza jest radość z wędkowania. Jeżeli ktoś jej nie odczuwa bez sprzętu za 5kafli to jego problem. Można nie łowić ryb, można zrobić innym pokaz wędkarskiej mody.
Ale ów radości nie odczuje też ktoś idący po kosztach. Wyobraźcie sobie, że taki targowy Golden rozlatuje się podczas holu sporego karpia, co robimy? Zwijamy graty i wkurzeni wracamy do domu.
O to nam chodzi? Nie.
Ludzie, nie popadajcie w skrajności.
Pozdrawiam
pisaq
góró
graphgraph
Punkty: 45
graphgraph

Wypowiem się i ja w tym temacie

Dopiero pare lat temu doceniłem jakość DOBREGO sprzętu-wcześniej łapałem byle czym i...byle jak

Najprostszy przykład to jak z takim jednym Łysym "mięsiarzem" na sandaczach byłem-On miał bardzo dobrą wklejankę i wyciągnął 5 krótkich sandaczy a ja miałem kijek niby też z czułą szczytówką ale mimo że łapalismy w tym samym miejscu i na praktycznie takie same przynęty to brania nie miałem (a być może nie zauważyłem).

Dla mnie nie było ryb a dla Niego były

Teraz staram się, o ile pozwala budżet, kupić coś lepszego wliczając w to agrafki i haczyki do wędzisk włącznie niż bawić się w tańszy sprzęt ale nie dający takiej frajdy z wędkarstwa.
Oddzielna kwestia to fundusze-na kijek który ostatnio zakupiłem zbierałem ponad rok !! Nie stać mnie na wszystkie zachcianki moje bo do kijka przydałby się dobry kręciołek a do niego lepsiejsza żyłeczka lub plecionka.

Natomiast po to opisujemy tu na portalu nasze doświadczenia w sprawie zakupu sprzętu by koledzy wiedzieli w co zainwestować a co mimo że kosztuje np. 1000zł nie jest warte ceny i lepiej to omijać. Coraz trudniej trafić naprawdę dobry sprzęt w niskiej cenie-po prostu podzespoły do jego budowy kosztują i trzeba się z tym liczyć.
Skierosiek
wędkoholik
graphgraph
Punkty: 1
graphgraph
Życie jakie jest takie jest...ale zazwyczaj jest do d...

O:Co wybrać, tani sprzęt wędkarski czy drogi? 1 Rok, 9 mies. temu  
Łowiłem tanim sprzętem 30 lat temu bo na naszym rynku trudno było kupić coś dobrego i nie powiem bym miał w tym przyjemność,
W wędkarstwie jak w każdej dziedzinie, chcąc mieć coś dobrego trzeba za to zapłacić.
Ciekawy jestem jak zaciąć rybę z odległości 70 metrów tanim hakiem i wędziskiem wiszącym jak krowi ogon. Nie wspominając o holu większej sztuki.

Można wybrać tańszy sprzęt o podobnych parametrach i materiale mniej renomowanej firmy i łowić ale nie sprzęt bazarowy.
Ja łowię dla przyjemności i sporadycznie przynoszę rybę do domu a mimo tego wędziska mam z górnej pułki a kołowrotki średniej klasy.
Łowiąc wędziskami wysokiej klasy mam pewność że kij wytrzyma hol i mam możliwość kontrolowania ucieczki ryby.
Większość moich wędek ma 15 i więcej lat a mimo tego nie straciły swoich parametrów i wyglądają jak nowe.
Nie powiem że z lekka ręką kupowałem te kije bo jak wielu z nas mam rodzinę a kije nie były tanie.

Za to posłużą jeszcze kilka lat.
Feederek
kopacz robali
graphgraph
graphgraph

O:Co wybrać, tani sprzęt wędkarski czy drogi? 1 Rok, 9 mies. temu  
Ja powiem z mojego doświadczenia. Mój tata kupował wędki Kongera za około 60 zł. Miał raz taką sytuacje na rybach, że było branie, tata przyciął i próbuje podnieś to coś. Okazuje po paru minutach ,że to była kłoda, a z tą kłodą był sumek taki może z 60 cm. Wrócił do wody! Miał też mocną żyłkę ,ale wędka wyginała się tak mocno, że wyglądało ,że ta wędka zaraz trzaśnie. Był to telepicker, wyrzut do 40 g, dł. .270.I co z tego wynika ?Że tanie wędki nie muszą być gorsze od tych po kilkaset złotych.

Polskie znaki i interpunkcja
damien10
kopacz robali
graphgraph
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2012/12/27 02:20 Przez spines21.

Do góryStrona: 12

Gościmy

Teraz online:
  • Gości: 133
Nowi użytkownicy:
Aktywne konta: 8436
CURRENT MOON

Shoutbox

Dźwięk Kide Chat
Jarecki: Dobry, dobry :D
marek j: Dobry z wieczorka ;)
Longin: Witam! cześć Artur :)
glizdziarz: Dzień dobry
raparapa: witam calutkie WTV. O.O
Mawerick: Witam ;)
Jarecki: Witka
geddy: hello
Snajki: :) hejka
piter: Siemka !!!
marek j: Hej ;)
Jarecki: Powitać :)
jurek-strażnik: Witam WTV ;)
tomasz kwieciński: Witam doby mecz wczoraj oglądałem :D
glizdziarz: Dzień dobry.
marek j: Czekamy na walkę do ostatniej mnuty O.O
Jarecki: Czas na Szkotów :)
tomasz kwieciński: hejka
marek j: Hej WTV :)
Mawerick: Witam ;)
raparapa: Hej.Trzeci dzień łódka na brzegu,awaria.Jutro spuszczam na wodę bo dzisiaj zakleiłem żywicą i matą i pomalowałem.Z blaszanką zawsze se dam radę i już.PA :D
Jarecki: Hejka
marek j: Dzień dobry ;)
tomasz kwieciński: Witam
maniek231012: Mam pytanie jaką blachę na spinning polecacie ? dopiero zaczynam :)
maniek231012: Witam all
Jarecki: 2:0 :D
jurek-strażnik: Witam ;) Niemcy 1 -69 Polska ( ranking ) , wygrywa Polska 2-0 :D
raparapa: nie płakałem ze szczęścia ale spokojnie czekam na mecz ze Szkotami.Na razie bardzo dobrze.Rano na wodę.Pa O.O
Ania: Witam wieczorową porą
keram111: Cześć wszytim wybiera się może ktoś na nockę na odre do kedzierzyna?
marek j: Cześć z wieczora :)
glizdziarz: Dzień dobry i do pracy
Mawerick: Witamy
Jarecki: hej
Mawerick: Witam
raparapa: cześć i czołem.Po południu na łódkę. O.O
marek j: Hej :)
glizdziarz: Dobry wieczór
Jarecki: Wiem, widziałem ;)
Snajki: bo tu u nas znalazłem ładne rybki ;)
Snajki: jeszcze nie ale chyba znowu skocze z mucha tam gdzie byłem i na San nie pojadę
Jarecki: Cześć Snajki, znalazłeś ekipę?