Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

Spinning do bocznego troka.
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: Spinning do bocznego troka.
Spinning do bocznego troka. 3 lat(a), 6 mies. temu  
Witam kolegów, mam zamiar sprawić sobie nowy spinning do bocznego troka i chciałbym się zapytać specjalistów z portalu ( a jest ich tu na prawdę sporo )czy wędka Jaxon Eternum Spin Jig - 2,40m - 2-12g była by do tego odpowiednia? Mam taką na promocji w pobliskim sklepie wędkarskim i bardzo się na nią nakręciłem. Czy długość 2,40 jest odpowiednia? Nie lepiej 2,70? Miał ktoś z kolegów do czynienia z tym kijem? Jeśli tak proszę o wszelkie wskazówki dotyczące tej wędki Chciałbym ją jutro kupić, więc może ktoś zdąży mnie zniechęcić
Pozdrawiam i proszę o pomoc
laserro
znawca tematu
graphgraph
Punkty: 6
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/02/10 23:59 Przez laserro.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O: Spinning do bocznego troka. 3 lat(a), 6 mies. temu  
Jeśli chodzi o ten konkretnie model to nie mogę powiedzieć nic, ale posiadam feederka eternum do 80 g i mimo iż to zupełnie inny sprzęt to nie mogę o nim powiedzieć nic złego- pewnie przelotki i inne detale się pokrywają więc nie ma się co bać, to już ta wyższa seria jaxona, utrzymuje się na rynku kilka lat i w katalogu na 2011 też się znajduje.
Mój kijek do bocznego troczka ma właśnie 240 i wyrzut opisany do 8 g (w teorii, w praktyce można nim rzucić spokojnie 12 g ciężarkiem). Owszem, traci się troszkę zasięg rzutów, ale jak już będziesz próbował łowić z opadu czy troszkę aktywniej troczkiem to moim zdaniem jest to bardziej wygodne. Podebrać rybkę też jest łatwiej, wiadomo- delikatna szczytówka, długi kij i ostry kąt pomiędzy żyłką a wędką = przeciążenie. Im kijek krótszy tym lepiej moim zdaniem.
czermin
wędkoholik
graphgraph
Punkty: 0
graphgraph
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Spinning do bocznego troka. 3 lat(a), 6 mies. temu  
Laserro - nie mam akurat tego modelu ale odradzam zakup. Zajrzyj do wątku "Nieudane zakupy wędkarskie" i tam masz opis "przygód" z wklejanką Jaxona.
Kiedyś potrzebowałem kupić pilnie wklejankę i kupiłem coś takiego - nigdy więcej. Ale zawsze mogę Ci polecić wklejanki Kongera z serii World Champion. Mam od kilku lat, moi koledzy też, wspaniale sygnalizuje brania a jak trzeba to i szczupaka naboczny trok wyholujesz.
Jeśli chodzi o długość to zależy czy na łódkę czy brzeg - na łódkę 2,40 na brzeg 2,70.
okonhel
Moderator
graph
Punkty: 519
graphgraph
CRET, BAŁT

Doczynienia z tym kijkiem nie miałem, ale jako 1 wędka do bocznego, będzie się nadawać. Moim zdaniem na boczny lepiej łapie się z dłuższych wędzisk 2,7/3,0 więc wybrałbym 270cm, a co do wędek do bocznego troka to polecam Ci 2 bardzo fajne kijki. 1 z nich to Dragon Infinity spinn 290cm, 5-25g, wędka dość sztywna o szybkiej pracy.I 2 wędka, która jest moją wędką ulubioną, to Konger Paladin Razor Blade 274cm, 6-21g, wędka sygnalizuje nawet najmniejszy kontakt z rybą, dnem lub roślinnością,wędka ta nadaje się do bocznego jak i na łapanie z blachy, gumy czy choćby wobka, polecam
Bary.
moczykij
graphgraph
graphgraph

Wielkie dzięki koledzy za podpowiedzi.
@okonhel
Raczej jednak dokonam zakupu - taka wędka za 116 zł na troka na początek raczej starczy
@Bary.
Nie za duży ciężar wyrzutowy przy tych wędkach?
laserro
znawca tematu
graphgraph
graphgraph

Nie za duży, mam wędkę do 12g i jednak wolę łapać na Paladina. Lepsza praca wędki. A co do ciężaru to zależy jak kto łapie ja zazwyczaj łapię na oliwkę 10/12g, więc wpasowuję się w przedział mojej wędki
Bary.
moczykij
graphgraph
graphgraph

Maćku - podstawowe pytanie, gdzie będziesz łowił?
Ja swego czasu dość często łowiłem " trokiem " i wg mnie wędka powinna mieć trochę większy ciężar wyrzutu. Łowiąc na Narwi, na odcinku cofki zalewu Zegrzyńskiego ( gdzie jest nurt, jednak niezbyt silny ) zdarza mi się rzucać ciężarkiem 16 gram. Na samym zalewie, też raczej poniżej 10-12 gram nie schodzę.
Mój kijek ma c.w. do 20 gram, dzięki czemu przy zastosowaniu żyłki 0,16mm mogę powalczyć ze średniej wielkości szczupakiem czy sandaczem - a i takie niespodzianki siadają na troka.
Co do samej długości, to kwestia gustu i przyzwyczajenia. Ja łowię kijem o długości 3 metrów i nie wyobrażam sobie łowienia kijaszkiem 2,4 metra, ale mój znajomy równie sprawnie radzi sobie kijem 2,5m.
Co do samego Jaxona.... Heh, ja mam jedną, jedyną wędkę tej firmy i akurat używam jej do troka jest ok i nie narzekam, ale kijek ma już kilka lat. Tej serii już nie produkują, a " następcy " nie są już tak dobrze wykonane. Nie napalaj się i przemyśl zakup. Lepiej dołożyć drugie tyle i mieć fajny kij, niż skorzystać z " okazji " i kupić coś czym nie da się łowić. Pomyśl nad kongerem, pokręć się trochę po sklepach. Taka moja rada.
A jak już się na coś zdecydujesz, to daj znać co kupiłeś i jak się sprawuje

połamania
łysy-wąż
góró
graphgraph
graphgraph

Acha - zaznaczam że nie miałem okazji łowić tym kijaszkiem o którym piszesz Maćku, jednak do Jaxona podchodzę z rezerwą.... dużą rezerwą...
łysy-wąż
góró
graphgraph
graphgraph

Maćku - podstawowe pytanie, gdzie będziesz łowił?
Ja swego czasu dość często łowiłem " trokiem " i wg mnie wędka powinna mieć trochę większy ciężar wyrzutu. Łowiąc na Narwi, na odcinku cofki zalewu Zegrzyńskiego ( gdzie jest nurt, jednak niezbyt silny ) zdarza mi się rzucać ciężarkiem 16 gram. Na samym zalewie, też raczej poniżej 10-12 gram nie schodzę.
Mój kijek ma c.w. do 20 gram, dzięki czemu przy zastosowaniu żyłki 0,16mm mogę powalczyć ze średniej wielkości szczupakiem czy sandaczem - a i takie niespodzianki siadają na troka.

I tu nic dodać nic ując, jednak trzeba pamiętać by kijek był bardzo czuły na każde szczypnięcie. I nie zapomnij ze przycięcie na boczniaka wygląda zupełnie inaczej jak przy spinie. Kiedy poczujesz dotyk to zawsze zwolnij kij na sekundę czyli poluzuj, inaczej mówiąc opuść szczytówkę na moment w dół nie zacinaj od razu. Wierz mi że to dobra metoda sprawdzona przez takiego asa jak ja.
okonek
znawca tematu
graphgraph
Punkty: 11
graphgraph
łowię, a nie łapię. Zjem, a nie żrę.

Rzadko łowie na boczny trok ale jak już mnie najdzie to używam do tego celu pickera do 25g .
Szympans
góró
graphgraph
graphgraph
Lepiej kijek jest pocienić niż go potem pogrubasić

Na temat wędki którą przedstawiłeś nie mam zielonego pojęcia czy jest dobra czy nie.Ja osobiście do tej metody używam Konger World Champion Tango 2,70 cw.1-10gr.Ciężar wędki 146gr dł transp.141.Według mnie wędka jest rewelacyjna.Rzadko mi spadają ryby,branie jest widoczne idealnie i bez problemu wyciągałem na niej miarowe szczupaki.Używam też jej do połowu klenia,jazia i pstrąga.Może jest delikatnie za miękka ale nie mam co narzekać
turu4
miszcz
graphgraph
graphgraph

Laserro - żebyś nie mówił że nie ostrzegałem - mój Jaxon pękał dwa razy w tym samym miejscu. Raz na pstrągu a raz na 20 cm okonku. Zaznaczam że go nie kleiłem tylko zamawiałem całą górną część a pękał 10-15 cm powyżej złącza na niedużych rybach, przy żyłce 0,16 i poluzowanym hamulcu!!!
Lepiej kup coś pewniejszego - do wiosny jeszcze sporo czasu i może odłożysz jeszcze troszkę kasy. A jak nie uzbierasz na Kongera czy Dragona to kup Mikado - też niedrogie a nie zawiedzie Cię jak Jaxon.
okonhel
Moderator
graph
Punkty: 519
graphgraph
CRET, BAŁT

Dzięki chłopaki za świetne porady! Fakt, też miałem kiedyś kijaszek Jaxona i też pękła mi górna część przy wyrzucie niezbyt ciężkiej gumy... mam wędkę Kongera Cross Maxx 3-18 g i rzeczywiście sprawuje się świetnie, a nie była taka droga jak World Champion
Kamilu, na troka będę raczej łowić na jeziorach, choć nie wykluczam też jesiennego spinningu za okoniem na spowolnieniach
Jeszcze raz dzięki za rady, odłożę to kupno i pomyślę nad World Championem, bo rzeczywiście fajnie się prezentuje
laserro
znawca tematu
graphgraph
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/02/11 13:14 Przez laserro.

A może w tej cenie jakieś mikado, seria Feeling lub Diamond, na boczny na okonia w sam raz myślę, mam Diamonda 270 do 12gr, pięknie pracuje nawet z najmniejszymi przynętami a i szczupaka z powodzeniem wyholujesz, cw trochę jest zaniżone. Jest to wklejka.
saw
wędkoholik
graphgraph
graphgraph

Używał go kolega w rzece czy na jeziorze?
laserro
znawca tematu
graphgraph
graphgraph

W niewielkiej rzece i na jeziorze. Sprawdził się dość dobrze na lajtowe łowienie.
saw
wędkoholik
graphgraph
graphgraph

Do góryStrona: 1

Gościmy

Teraz online:
  • Użytkowników: 3
  • Gości: 171
Nowi użytkownicy:
Aktywne konta: 8230
CURRENT MOON

Shoutbox

Dźwięk Kide Chat
tomasz kwieciński: witam
marek j: Cześć WTV :)
Longin: Też bym optował za cefalem! Tu link do strony ze zdj. że tak powiem "twarzy"! :) «link»
raparapa: witam,może ruszę jeszcze po południu. :D
Strachu: Ta ryba to na bank Cefal!!!
tomasz kwieciński: witam
geddy: hello jak dla mnie to bardziej juz sieja a nie tłpyga
patrycja21: czy ktoś pomoże mi w ofgadnięciu co za rekina ostatnio złowiliśmy ?
patrycja21: hejo :)
jurek-strażnik: Witam wszystkich ;)
tomasz kwieciński: Witam
raparapa: salve.
piter: To jest ktoś «link»
piter: Siemka!
marek j: hej ;)
Jarecki: pozdro
glizdziarz: OK zawijam do spania. Dobranoc
glizdziarz: Spin odpada bo mi kregosłup siadł i niezbyt mogę łazić.
glizdziarz: Jak mi jutro po obiedzie nie wyjdzie to cały piatek - jak pogoda pozwoli.
Jarecki: na weekend trzeba coś zaplanować ...
glizdziarz: No tu też nie mało. Z wypadu na tołpygi kicha mi wyszła po południu
Jarecki: w Wawie leje ostro
glizdziarz: Dobry wieczór. Zamawiał ktoś deszcz i burze?
Adam: Póki co Bayern dostaje po tyłku O.O
raparapa: witam,oglądam BVB<>FC Bayern.Pierwszy ważniejszy w sezonie,jako tako. :D
marek j: Dzieńdoberek ;)
glizdziarz: Salve Domine
Jarecki: Hello :)
glizdziarz: Dobry wieczór
Longin: Muszę się położyć trochę mi dokucza teraz noga. Pozdrowienia dal Basi! :)
Longin: Coś kom. mi się zacina! :D
korzun04: mam nadzieję że po zabiegu się polepszy
korzun04: kółkiem..... (!) :D
Longin: To się pilnuj! (!)
korzun04: «link»
korzun04: teraz drugi link
korzun04: nic specjalnego- poprostu czsem odlatuję za kułkiem
Longin: Dobre! :) :) :) To cholera uwazaj. A leki jakieś bierzesz?
korzun04: nie mam z kim jeździć- sam się boję bo zasypiam za kierownicą , mało nie wjechałem pod tira
korzun04: właśnie dostałem linka od kumpeli...
Longin: * może tak chytrus? (!)
korzun04: «link»
Longin: Ale hytrus..... :) Ja tylko w tym roku swój okręg.
korzun04: kumpel mówił że na wyszogrodzie kicha
korzun04: nie opłacam pzw..
Longin: Może Jurek coś wymyśli!
Longin: No to jest jeszcze Wisła koło Płocka.
korzun04: jakoś mnie tam nie ciągnie- nie mam zabardzo z kim
Longin: No to pogratulować im skuteczności! Żeby tak w całej Polsce!
korzun04: trzepią kłusoli aż miło- mają dobre wyniki, na moim jeziorku siatki już nie uświadczysz