Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?
W dółStrona: 12345678
TEMAT: Plecionka
O:Plecionka 3 lat(a), 5 mies. temu  
Szympans napisał:
Czerwonej plecionki używam w nocy ponieważ w nocy kolor czerwony jest najmniej kontrastowy .

Na tle nieba w nocy, każda plecionka jest czarna.

Ja używam już dłuższy okres Berkley Fireline Crystal.
Z uwagi, że trocie na plecionkę łowię tylko w morzu( na rzece bezapelacyjnie żyłka), a warunki dobre do połowu to woda o małym zmętnieniu- plecionka ta swoją barwę zachowuje przez długi czas. Nawijam zawsze 230m i łowię pół sezonu(wiosna), a na drugie pół(jesień), przewijam na drugą stronę. Przy moim intensywnym eksploatowaniu,taki system się sprawdza i zamiana następuje w momencie mechacenia odcinka, na który akurat łowię.
PP mi nie leży. Uważam, że jest to plećka idealna pod multika, jak wszystkie, które są lekko spłaszczone i skręcają się na kołowrotku o stalej szpuli.
Ostatnio testowałem również Penn International.
Nie jest zła, choć szybko schodzi z niej otulina. Trzyma jednak moc i "wykąpana" w impregnacie do odzieży oddychającej wcale nie chłonie wody.
Również muszę spróbować Momoi, a o Daiwie mogę powiedzieć, że wszyscy moi koledzy ją chwalą
Wiśnia73
kopacz robali
graphgraph
Punkty: 0
graphgraph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2011/03/03 23:58 Przez Wiśnia73.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

O:Plecionka 3 lat(a), 4 mies. temu  
czyżby na naszym portalu było tylko kilku spinningistów, bo widzę że temat przygasł czy może nie chcą się dzielić doświadczeniami - sknery?
Garbus
moczykij
graphgraph
graphgraph
Pozdrawiam
GARBUS
garbus-fishing.pl/
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Istnieje jeszcze opcja, że wszyscy pozostali którzy milczą łowią po prostu przy pomocy żyłeczki?!
maniek-pc
góró
graphgraph
graphgraph

Tylko kilku bierze czynny udział w życiu forum. Osobiście używam Sufixa i Power Pro. Kiedyś kupiłem ponad kilometr Power Pro więc nie testuję innych, z resztą za dużo razy kupowałem buble. Zostałem przy Power Pro i ta plecionka mi odpowiada.
okonhel
Moderator
graph
Punkty: 467
graphgraph
CRET, BAŁT

Jak łoisz w morzu to i pewnie bo ponoć PP nie pęcznieje w morskiej wodzie... Możesz potwierdzić?
maniek-pc
góró
graphgraph
graphgraph

Łowię na PP w morzu, w rzekach (pstrąg, troć) oraz w jeziorach (szczupak). Nie zauważyłem żeby pęczniała w morzu a używam w morzu dość grubych 0d 30 do 65 funtów. Po jakimś czasie (2 sezony) pierwsze 50 metrów jest bardziej wytarte (odbarwione i słabsze)i trzeba obrócić ale tak się dzieje ze wszystkimi plecionkami a z niektórymi dużo szybciej. Zaznaczam że jako sezon uważam ok. 50 wypłynięć a nie jak niektórzy "testerzy" pływający raz na kwartał.
okonhel
Moderator
graph
graphgraph
CRET, BAŁT

maniek-pc napisał:
Istnieje jeszcze opcja, że wszyscy pozostali którzy milczą łowią po prostu przy pomocy żyłeczki?!
Po części to prawda, bo i tak - i nie do końca tak.
Jeśli chodzi o mnie to już od około 6 lat jestem wierny PP. Dokonując wyboru podówczas najwięcej pozytywnych opinii znalazłem o PP i tak pozostało, a sami chyba przyznacie, że mając styczność tylko z nią, raczej trudno wygłaszać jako swoje opinie innych.
Czemu tylko ta, no cóż po pierwsze znalezione opinie, po drugie mieszkam w małej miejscowości aż jeden sklep typowo wędkarski i dodatkowo dwa sklepy z wydzielonymi stoiskami dla wędkarzy więc rozumiecie sami - szału nie ma.
Jak dotychczas PP mnie nie zawiodła wytrzymuje spokojnie po dwa sezony. Moją podstawową metodą wędkowania jest spin na zbiorniku zaporowym (jednym) przy częstotliwości wyjazdów całodniowych ok. 6-7 w miesiącu. W tej sytuacji nie będę piał o wyższości PP nad pozostałymi plecionkami.
zebxxl
moczykij
graphgraph
Punkty: 2
graphgraph
W wielu sprawach mam swoje zdanie, choć ono nie musi być jedynie obowiązujące.

O:Plecionka 3 lat(a) temu  
saw napisał:
Ostatnio trochę testowałem kilka plecionek Bercley, Power Pro Green, Dragon Red hot i Momoi Takumi Jig line. Najgorzej wypadła Red Hot Dragona (pomarańczowa), ssie wodę jak wściekła, na cięższych przynętach momentalnie się skręca wg własnej osi, po jakimś czasie rzuty stają się coraz krótrze, moc wystarczająca ale powyższe atrybuty ją wg. mnie dyskwalifikują. Bercley, bardzo przyzwoita pleciuga, używałem białej fireline crystal, była całkiem zadowalająca z tym że biała w połączeniu z łowieniem w mętnych zamulonych wodach zmieniła kolor na kupę niemowlaka, generalnie jest w porządku, do łowienia w lato wg mnie dobra. Power Pro, jedna z najlepszych którymi łowiłem, na początku nie łapie wody, nie skręca się, po 2 m-cach dostrzegłem, że na odcinku na odległość rzutu nieco rozluźnia się jej splot, niby nic ale zaczyna lekko łapać wodę. Momoi Takumi JigLine, najlepsza plećka z jaką miałem dotychczas kontakt, przekrój jest okrągły prawie jak w żyłce, nie skręca się, nie łapie wody i nie traci swoich właściwości, kupiłem ją przed zimą specjalnie, żeby sprawdzić jak się zachowa na mrozie. Zaskoczyła mnie i to bardzo, jest lepsza na zimę niż żyłka, jej splot jest tak ścisły że praktycznie nie przenosi wody do przelotek, nie kleją się do niej krople, rzuty tym samym zestawem i tymi samymi przynętami z tą samą siłą o 15-20% dłuższe, na mrozie nieco traci na mocy, mierzyłem to wagą ale nie jest to problem, jest i tak dużo mocniejsza niż PP. po dłuższej zabawie z tą plecionką stwierdzam, że jest moim zdaniem najlepsza z dotychczas używanych.

Dragon Red Hot, nie wiem czy będzie widać skręcenia wg osi

Momoi JigLine na mrozie -8 stopni

Nazwy firm nie zostały użyte w celach reklamowych

Kilka superlatywów na temat zachowania plecionki na mrozie wygłosiłem, chciałem jednak zweryfikować jej wytrzymałość, oto co mi wyszło

saw
wędkoholik
graphgraph
graphgraph

Widać że z Dragona zrobił się tzw. "świderek". Może po prostu nie miała okrągłego przekroju? Jak plecionka jest "tasiemką" to później cuda się dzieją.
okonhel
Moderator
graph
graphgraph
CRET, BAŁT

Fajny test Kolego. A powiedz mi - używałeś nowej plecionki, czy takiej której używałeś już nad wodą?
Ja chciałem wypróbować "czerwonkę" ot tak chociażby z ciekawości czy jest lepsza od Tournamenta, ale ... po Twoim teście chyba się wstrzymam
łysy-wąż
góró
graphgraph
graphgraph

Kamil kup sobie taką: Momoi Takumi JigLine używam od roku w morzu i słonawych wodach. Właściwie bez śladu zużycia! A od pół roku mam plecionkę Dragona HM8X. Obie made in Japan.Jedna i druga nie nasiąka wodą i nie odkształca się. Obie pokryte chyba silikonem czy czymś takim,ładnie się nawijają i co ważniejsze bardzo płynnie schodzą ze szpuli w czasie rzutów! Mają jedną niestety wadę im cieńsze tym droższe. Takumi na szpuli 150 m ( kolor czerwony ), a Dragon 135 m kolory; grafitowy, fluo - czerwony i żółty.
Longin
góró
graphgraph
Punkty: 183
graphgraph
Ostatnio zmieniany: 2011/07/29 09:33 Przez Longin.
PRAWIE BAŁT.

To tak jak z Tournamentem - też im cieńsza tym droższa. Tą momoi chciałem kupić tylko z ciekawości, bo sporo dobrego o niej słyszałem i jestem ciekawy czy to prawda Na dzień dzisiejszy i tak z
Tournamenta na stałe się nie "przesiądę"
łysy-wąż
góró
graphgraph
graphgraph

Do góryStrona: 12345678

Gościmy

Teraz online:
  • Użytkowników: 3
  • Gości: 110
Nowi użytkownicy:
Aktywne konta: 8194
CURRENT MOON

Shoutbox

Dźwięk Kide Chat
Piotroś: Dobry spamik na poczcie z tym spotkaniem :P :P
tomasz kwieciński: Witajcie
marek j: Dobry z wieczora ;)
Zander96: cześć wszystkim
Evirek: Prosze o pomoc
«link»
/forum/24-wdziska/54726-cos-dla-pocztkujcego#54726
raparapa: witam,jutro znowu do kieratu. :)
marek j: Dzieńdoberek ;)
Zander96: Cześć
Ania: Dziękuję :)
jurek-strażnik: Witam , wszystkiego najlepszego dla ANI ;)
tomasz kwieciński: dzien dobry
NoName: Witajcie po bardzo długiej przerwie ;)
marek j: :)
Jarecki: Witka :)
marek j: Hej WTV ;)
damien10: Może wiecie od czego pasuje szpula do shimano sienna 400 fd albo ktoś ma z was na sprzedaż lub wie ... ??
damien10: Witam :)
raparapa: salve,aż nie chce się ruszać z domu.Na termometrze + 33 C.brrrr O.O
Ania: Dziękuję :)
Strachu: Witam. Aniu, wszystkiego najlepszego, zdrówka i rybów wielkich. Nieco spóźnione życzonka ale byłem poza zasięgiem :)
tomasz kwieciński: Witam wszystkich serdecznie
marek j: Dobry wieczór. Aniu dzień po z powodu braku dostępu do netu ale szczere NAJ :)
Snajki: Życzę i ja najlepszego Aniu ;)
Ania: Dziękuję za życznia ;)
Jarecki: :D
glizdziarz: Dzień dobry. Pora na ryby
Zander96: Rybów wielkich i szczęścia jak najwięcej Aniu !
glizdziarz: Aniu zdróweczka i taaaakiej ryby. @-}--
Jarecki: Szczęścia, zdrowia, pomarańczy Aniu ;)
raparapa: TAKIEJ DZIEWCZYNIE i do tego wędkującej bardzo oddanie należy się.WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO. :-*
Ania: ale z was kumple gdzie dla mnie życzenia imieninowe :P
Ania: Od dziś Anki zimne poranki ;)
raparapa: jak Ci praca w życiu szkodzi porzuć pracę,o to chodzi.Witam, emeryt. :D
Strachu: To trzeba robotę rzucić!! :D
spinn76: Witam,a miało być tak pięknie ,termin integracji mi nie pasuje.Mam wtedy cały wekeend na popołudniu w robocie. :_( .
Zander96: heh ;)
Ania: Racja! dobrze chłop prawi trzeba potem wódki mu dać ;)
Strachu: -adę. Pociągiem! Podejrzewam, że większość z Was jest zmotoryzowana. Jeszcze jedno, ja relacji ze spotkania nie będę pisał. Może to niektórych zmobilizuje do ruszenia tyłka. Pozdrawiam. ;)
Strachu: Dzień dobry. Ludziska, nie narzekajcie, że daleko, że czemu akurat tam..itd. Jest jeszcze kupa czasu do tego spotkania. Jest świetna okazja, do tego żeby się spotkać w realu, pogadać, posiedzieć przy ognisku, wypić piwko, wspólnie połowić... . Nie jestem zmotoryzowany ale i tak tam doj
Piotroś: Dobry wieczór
marek j: Spotkanie, Wersminia, daleko, szkoda, poczekam na relację :)
marek j: Chyba wszyscy na rybach? O.O
chomik: mmmm... spotkanie integracyjne świetnie brzmi,do zobaczenia nad wersminią
marek j: Strzałeczka ;)
Ania: Jarecki pędzikiem podaj szczegóły bo termin mi i mojej ekipie pasuje ;)
Ania: Witamy na Wtv .
gregor40: hejka :) witamy serdecznie w gronie wtv. :D
szkloo: Witam wszystkich-jestem nowy na forum-nad wodą od lat 80-tych ubiegłego wieku.Razem ze mną łowi Kamil,Marcin/synowie/oraz Nikodem-wnuczek.
Jarecki: Spotkanie integracyjne 29-31 VIII nad j.Wersminia. Szczegóły niebawem na forum
glizdziarz: Powitać. Pada. Czyli prognoza się sprawdziła.